Rynek

Nie będzie Duńczyk pluł nam w okno

Kto i dlaczego obrzydza polskie produkty

Prezes Fakro Ryszard Florek złożył do Komisji Europejskiej skargę na Duńczyków. Zarzut: nieuczciwa konkurencja. Prezes Fakro Ryszard Florek złożył do Komisji Europejskiej skargę na Duńczyków. Zarzut: nieuczciwa konkurencja. Leszek Zych / Polityka
Polscy kierowcy mają ciężkie życie nie tylko w Rosji, a naszą żywność prześladują Czesi. Wolny rynek nie jest wolny od kłopotów.
Prezes zarządu Muszynianki Leszek Cidyło (w środku) wraz ze współpracownikami liczą straty po starciu ze Słowakami.Marek Wiśniewski/Forum Prezes zarządu Muszynianki Leszek Cidyło (w środku) wraz ze współpracownikami liczą straty po starciu ze Słowakami.

Na pierwszy rzut oka ze Słowacją mamy dobre stosunki polityczne. Chyba nawet najlepsze spośród wszystkich sąsiadów. Jednak nie przeszkodziło to Słowakom wprowadzić (i to aż w konstytucji) kuriozalny zapis dotyczący podziemnych wód. Nasi południowi sąsiedzi postanowili, że woda czerpana z ujęć na Słowacji musi być najpierw w tym kraju butelkowana, a dopiero potem wysyłana za granicę. Dziwnym trafem uchwalili taki przepis, gdy producent wody Muszynianka chciał rurociągiem sprowadzać wodę ze Słowacji do swojej rozlewni.

Polityka 15.2016 (3054) z dnia 05.04.2016; Rynek; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie będzie Duńczyk pluł nam w okno"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021