Rynek

Raz, a dokładnie

Wiele wskazuje na to, że Jednolity Plik Kontrolny wcale nie będzie finałem, a tylko etapem wielkich zmian w kontrolach skarbowych. Wiele wskazuje na to, że Jednolity Plik Kontrolny wcale nie będzie finałem, a tylko etapem wielkich zmian w kontrolach skarbowych. UpperCut Images / Getty Images
Już od lipca większe firmy muszą przygotować się na nowy sposób kontroli skarbowych. Czy dzięki temu fiskus ściągnie więcej podatku VAT?

W walce o dodatkowe wpływy do budżetu resort finansów sięga po nowe technologie. Od połowy tego roku część przedsiębiorstw będzie musiała być gotowa na przygotowywanie tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego, określanego skrótem JPK. Pod tym sformułowaniem kryje się specjalny sposób zbierania i prezentowania informacji o działalności firmy, jakie trzeba udostępnić przy kontroli skarbowej. Do tej pory przedsiębiorcy mogli potrzebne dane przekazywać w różnych formach, na przykład w pliku .

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Technologia dla biznesu; s. 66

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021