Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Wrażliwe dane – przyda się administrator

Administratorów powinno przybywać, bo przybywa też zbiorów danych osobowych. Każdy z nas wie, jak wielu informacji żądają od nas firmy i urzędy. Administratorów powinno przybywać, bo przybywa też zbiorów danych osobowych. Każdy z nas wie, jak wielu informacji żądają od nas firmy i urzędy. Colin Anderson / Getty Images
W Polsce wciąż wiele firm nie chroni należycie wrażliwych danych osobowych. Tymczasem sankcje za łamanie przepisów mogą być bolesne.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) nie pozostawia wątpliwości. W jednym z wywiadów pełniąca tę funkcję Edyta Bielak-Jomaa zapowiedziała, że w tym roku kontroli firm będzie więcej niż dotąd. Na celowniku znajdzie się zarówno sektor prywatny, jak i publiczny. Na wizytę kontrolerów powinny przygotować się starostwa powiatowe i gminy, bo do generalnego inspektora dociera wiele sygnałów o nieprawidłowościach w tych instytucjach.

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Technologia dla biznesu; s. 64
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022