Rynek

Wakacje z lękami

Strach dusi turystykę

W porcie w Pireusie nadal koczują tysiące uchodźców. Polscy turyści na ogół nie chcą oglądać takich widoków. W porcie w Pireusie nadal koczują tysiące uchodźców. Polscy turyści na ogół nie chcą oglądać takich widoków. Gili Yaari/NurPhoto / Getty Images
Przed tegorocznymi wakacjami Polaka dopadł strach. Nie może się zdecydować: wyjechać za granicę czy spędzić urlop w kraju? Branża turystyczna ma z tym spory problem.
Polityka

Pierwsze symptomy stanów lękowych pojawiły się już w zeszłym roku. – Przełomem były wydarzenia w Tunezji, po zamachach na plaży w Sousse i w muzeum Bardo, gdzie zginęli polscy turyści. Nasi klienci, których wcześniej interesował przede wszystkim standard hotelu, czy jest basen i jak daleko do plaży, zaczęli się dopytywać o kwestie bezpieczeństwa, sprawdzać rekomendacje MSZ – mówi Jacek Bryński, właściciel kilku warszawskich agencyjnych biur sprzedających wycieczki dużych touroperatorów.

Polityka 26.2016 (3065) z dnia 21.06.2016; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Wakacje z lękami"

Czytaj także

Społeczeństwo

Uzależnieni od uzależnionych

Seks, hazard, komputer – z uzależnionym żyje się na krawędzi. Chciałoby się mieć gwarancję, że nałóg partnera nie powróci. Ale gwarancji nie ma i nie będzie.

Izabela O’Sullivan
17.09.2019