Rynek

Zła i jeszcze gorsza

Niespełnione obietnice ministra Morawieckiego

Nie jest tajemnicą, że pozycja pupila prezesa nie przysparza Morawieckiemu sympatii wśród wielu liderów PiS.

W ubiegłym roku polska gospodarka jednak zwolniła, a osławione uszczelnianie podatków, które miało sfinansować wyborcze obietnice Prawa i Sprawiedliwości, okazało się fikcją. Zapowiedzi były zupełnie inne. Z nadmuchanego balonu z sykiem zeszło powietrze. Tym samym Mateusz Morawiecki zaliczył właśnie dwie duże wpadki.

Wicepremier zawodzi nadzieje i – jednocześnie – niemądrze się z tego tłumaczy. O jego pierwszej wpadce poinformował niedawno GUS.

Polityka 6.2017 (3097) z dnia 07.02.2017; Komentarze; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Zła i jeszcze gorsza"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021