Rynek

Z prądem i pod prąd

Europejski Kongres Gospodarczy: o czym debatowano w tym roku?

Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski uznali katowicki kongres za dobre miejsce do autopromocji.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największe w Polsce spotkanie przedstawicieli biznesu. Już od dziewięciu lat kilka tysięcy polskich i zagranicznych przedsiębiorców, menedżerów, naukowców, ekspertów, polityków, urzędników i samorządowców spotyka się, żeby przez trzy dni dyskutować o sprawach najważniejszych dla krajowej i europejskiej gospodarki.

Obecna władza ma z EKG spory problem. Powodem jest nie tylko fakt, że impreza, której inicjatorem i szefem rady programowej jest były premier Jerzy Buzek, postrzegana jest jako „nie nasza”, ale także dlatego, że PiS traktuje gospodarkę jako teren do podbicia i skolonizowania, a nie jako obszar dyskusji i konsultacji.

Czytaj także

Kultura

Rozmowa z Magdaleną Grzebałkowską o życiu i jazzie Krzysztofa Komedy

Poginęli i poumierali z dezynwoltury, którą powodował alkohol, ale też z pecha i bezczelności – mówi o ponurej serii zapoczątkowanej śmiercią Krzysztofa Komedy Magdalena Grzebałkowska, autorka książki „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Jakub Knera
09.04.2019
Reklama