Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Albo tanio, albo porządnie

PE bierze pod lupę producentów sprzętu RTV i AGD

Proponowane przez Parlament Europejski wydłużenie obowiązkowej gwarancji najmocniej uderzy w producentów taniochy. Proponowane przez Parlament Europejski wydłużenie obowiązkowej gwarancji najmocniej uderzy w producentów taniochy. Mihajlo Maricic / PantherMedia
Unia chce zmusić producentów sprzętu AGD do wydłużenia gwarancji m.in. na telewizory, pralki i lodówki. Ci grożą podwyżkami cen, a przy tym starają się, byśmy urządzenia AGD wymieniali jak najczęściej.
Powszechne przekonanie klientów jest takie, że dziś urządzenia psują się znacznie szybciej niż kiedyś.Alamy/BEW Powszechne przekonanie klientów jest takie, że dziś urządzenia psują się znacznie szybciej niż kiedyś.

Wybraliśmy w sklepie sprzęt. I co dalej? Pozostać przy zwykłej gwarancji czy skusić się na przedłużoną? Sprzedawca oczywiście zachwala tę drugą. Za kilkaset złotych więcej klient może mieć dodatkowe trzy lata spokoju. Paradoks polega na tym, że z jednej strony producenci chwalą się niezawodnością i solidnością urządzeń, a z drugiej namawiają ludzi na dodatkową, płatną ochronę. Ten sposób dorabiania może się wkrótce skończyć.

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów przy Parlamencie Europejskim wzięła pod lupę sprzęt sprzedawany w Unii.

Polityka 22.2017 (3112) z dnia 30.05.2017; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Albo tanio, albo porządnie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >