Rynek

PiS wycofuje się z projektu nowej opłaty paliwowej

Partia Jarosława Kaczyńskiego obiecywała, że po objęciu władzy nie podniesie podatków. Partia Jarosława Kaczyńskiego obiecywała, że po objęciu władzy nie podniesie podatków. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook
O zarzuceniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych poinformował Jarosław Kaczyński.

„Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli” – poinformował Jarosław Kaczyński w krótkim oświadczeniu dla PAP.

Od samego początku poselski projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych był bardzo żywo komentowany. Jego skutkiem miało być podniesienie ceny paliwa o 25 gr na litrze. W zamierzeniu uzyskane w ten sposób pieniądze zostałyby wykorzystane do rozwoju sieci dróg lokalnych. Ale jak wskazywali komentatorzy, na ten cel powinny być przeznaczone „pieniądze z już zawartych w cenie paliwa podatków”.

Posłowie PiS aktywnie wspierali zamysł nowego prawa, zaś opozycja wskazywała, że jest to nie tylko złe rozwiązanie istniejącego problemu, ale też zwyczajne złamanie obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego obiecywała bowiem, że po objęciu władzy nie podniesie podatków.

Poselski projekt ustawy był przedmiotem gorącej dyskusji podczas ostatniego posiedzenia Sejmu. Wśród krytyków podniesienia opłaty paliwowej znalazł się nawet jeden z posłów PiS, Łukasz Rzepecki. Ostatecznie posłowie zagłosowali za odesłaniem dokumentu do komisji ds. infrastruktury.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Podkast English Matters with British Council

Brit it – kultura, edukacja, społeczeństwo
27.03.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną