Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Szklane atomy

Czy rząd PiS zbuduje elektrownię atomową

Graffiti z niedokończonej elektrowni atomowej w Żarnowcu Graffiti z niedokończonej elektrowni atomowej w Żarnowcu Łukasz Dejnarowicz / Forum
Rząd Beaty Szydło bez wahania realizuje politykę prezesa i partii. I tylko w jednej sprawie nie kryje rozterek: budować elektrownię atomową czy nie?
Technologie energetyki odnawialnej szybko tanieją, a energia jądrowa staje się coraz droższa.kwanchaidp/PantherMedia Technologie energetyki odnawialnej szybko tanieją, a energia jądrowa staje się coraz droższa.

Nie ma tygodnia, by opinia publiczna nie została zelektryzowana jakąś atomową sensacją. Ostatnia: elektrownię jądrową zbudują nam Chińczycy. I to nie jedną, ale dwie, i to giganty. W sumie dorobimy się ok. 10 tys. MW jądrowej mocy, choć jeszcze niedawno mowa była o 1,5 tys. MW. Mało tego. W promocji dostaniemy jeszcze fabrykę samochodów elektrycznych, drukarki 3D do drukowania... budynków, a także technologię zgazowania węgla. Będzie to offset, czyli chińskie inwestycje w zamian za zakup ich atomowych elektrowni.

Polityka 37.2017 (3127) z dnia 12.09.2017; Rynek; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Szklane atomy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >