Rynek

Maszyna Ryana

Czy Ryanair pokona aktualne kłopoty

Irlandzki gigant przez lata korzystał z faktu, że to piloci musieli szukać pracodawców. Teraz jest odwrotnie. Irlandzki gigant przez lata korzystał z faktu, że to piloci musieli szukać pracodawców. Teraz jest odwrotnie. Adrian Pingstone / Wikipedia
Ryanair dotąd wyśmiewał się z kłopotów innych, a teraz sam ma problem w kokpicie.
Ryanair jest dziś największą linią działającą w Polsce.Sebastien Lebrigand/Solent News Ryanair jest dziś największą linią działającą w Polsce.

W połowie września linia, przewożąca rocznie już blisko 130 mln pasażerów, zaczęła odwoływać ponad 50 lotów dziennie i szukała dziwacznych wymówek, by nie płacić zawiedzionym klientom odszkodowań. Winne rzekomo miały być zła pogoda, strajki kontrolerów ruchu lotniczego i nowe irlandzkie przepisy, z powodu których trzeba było zmienić grafik urlopowy pilotów. Ryanair w mętnych komunikatach tłumaczył, że nagłe cięcia są tak naprawdę... dobrą wiadomością, bo dzięki nim poprawi się punktualność pozostałych lotów.

Polityka 40.2017 (3130) z dnia 03.10.2017; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Maszyna Ryana"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Polska bordową wyspą

Mimo antysmogowego wzmożenia marsz do oczyszczenia polskiego powietrza będzie długi.

Jędrzej Winiecki
01.12.2020