Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Podziemny układ

Jak wygląda sytuacja w polskim górnictwie

Energetyka się dramatycznie zmienia, skutki tej transformacji odczujemy nie za 50, ale już za 10–15 lat. Będziemy na końcu, a ostatni zawsze płaci najwyższą cenę. Energetyka się dramatycznie zmienia, skutki tej transformacji odczujemy nie za 50, ale już za 10–15 lat. Będziemy na końcu, a ostatni zawsze płaci najwyższą cenę. Tomasz Jodłowski / Reporter
Polska gospodarka ma uwieszony u szyi ciężki kamienny węgiel. Albo się od niego uwolni, albo przepadnie wraz z nim na dnie kopalnianego szybu.
Minister energii, Krzysztof Tchórzewski musi wymyślić rynkowy sposób na przetrwanie polskiego górnictwa.Piotr Guzik/Forum Minister energii, Krzysztof Tchórzewski musi wymyślić rynkowy sposób na przetrwanie polskiego górnictwa.

To radosny dzień dla polskiej gospodarki. Udowadniamy wszystkim niedowiarkom, którzy nie wierzyli w to, że w naszym kraju może powstać jeszcze zakład górniczy, że właśnie w Polsce można otworzyć nową kopalnię” – mówiła kilka tygodni temu w Jaworznie Beata Szydło. Autor piszący jej przemówienie wykazał się poczuciem humoru i znajomością twórczości Stanisława Barei, bo zainspirował się słynną filmową frazą: „To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?

Polityka 48.2017 (3138) z dnia 28.11.2017; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Podziemny układ"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >