Rynek

Podziemny układ

Jak wygląda sytuacja w polskim górnictwie

Energetyka się dramatycznie zmienia, skutki tej transformacji odczujemy nie za 50, ale już za 10–15 lat. Będziemy na końcu, a ostatni zawsze płaci najwyższą cenę. Energetyka się dramatycznie zmienia, skutki tej transformacji odczujemy nie za 50, ale już za 10–15 lat. Będziemy na końcu, a ostatni zawsze płaci najwyższą cenę. Tomasz Jodłowski / Reporter
Polska gospodarka ma uwieszony u szyi ciężki kamienny węgiel. Albo się od niego uwolni, albo przepadnie wraz z nim na dnie kopalnianego szybu.
Minister energii, Krzysztof Tchórzewski musi wymyślić rynkowy sposób na przetrwanie polskiego górnictwa.Piotr Guzik/Forum Minister energii, Krzysztof Tchórzewski musi wymyślić rynkowy sposób na przetrwanie polskiego górnictwa.

To radosny dzień dla polskiej gospodarki. Udowadniamy wszystkim niedowiarkom, którzy nie wierzyli w to, że w naszym kraju może powstać jeszcze zakład górniczy, że właśnie w Polsce można otworzyć nową kopalnię” – mówiła kilka tygodni temu w Jaworznie Beata Szydło. Autor piszący jej przemówienie wykazał się poczuciem humoru i znajomością twórczości Stanisława Barei, bo zainspirował się słynną filmową frazą: „To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?

Polityka 48.2017 (3138) z dnia 28.11.2017; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Podziemny układ"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021