Rynek

Saga bez końca

PiS znów wyciąga Kulczyka, czyli kulisy prywatyzacji Ciechu

Dominika i Sebastian Kulczykowie próbują uniknąć polityki, ale władze nie mają zamiaru przestać się nimi interesować. Dominika i Sebastian Kulczykowie próbują uniknąć polityki, ale władze nie mają zamiaru przestać się nimi interesować. Leszek Szymański / PAP
Odgrzana sprawa prywatyzacji Ciechu może dostarczyć amunicji przeciwko Platformie, przeciw spadkobiercom Jana Kulczyka, ale i zaszkodzić premierowi Morawieckiemu. Wpłynie też na karierę Zbigniewa Ziobry.
Rozziew w wycenach Ciechu robionych przez polityków jest ogromny.Robert Gardziński/Forum Rozziew w wycenach Ciechu robionych przez polityków jest ogromny.

Po zatrzymaniu przez agentów CBA Pawła T. (byłego wiceministra skarbu, który odpowiadał za transakcję) oraz kilku ówczesnych urzędników Zbigniew Ziobro oświadczył w TVP Info, że sprzedaż Ciechu była sprzeczna z interesem państwa. Współbrzmi to z wypowiedzią byłego już ministra skarbu Dawida Jackiewicza w Sejmie (podczas słynnego audytu) – że Skarb Państwa przy tej prywatyzacji stracił ponad miliard złotych.

To ogromna suma. Zarzuty, jakie postawiono zatrzymanym urzędnikom, wydają się przy niej blade: niedopełnienie obowiązków, poświadczenie nieprawdy, przekroczenie uprawnień.

Polityka 8.2018 (3149) z dnia 20.02.2018; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Saga bez końca"

Czytaj także

Ludzie i style

Związki romantyczne: zachowania, które wydają się normalne, a są toksyczne

Zdarza się, że mylimy zachowania, które są do zaakceptowania, z takimi, które stopniowo nasze związki wyniszczają.

Polityka.pl
13.05.2017