Rynek

Wszyscy na etaty!

Koniec śmieciówek?

Kluczową zasadą nowego prawa ma być reguła, że w Polsce domyślnym sposobem świadczenia pracy będzie umowa o pracę. Kluczową zasadą nowego prawa ma być reguła, że w Polsce domyślnym sposobem świadczenia pracy będzie umowa o pracę. Luis Alvarez / Getty Images
Projekt nowego Kodeksu pracy zapowiada faktyczny koniec śmieciowego zatrudnienia w Polsce. Ale pewne to nie jest.
Z faktu, że politycy wzięli się ostro za śmieciówki nie wynika jednak, że pracodawcom nowe przepisy się podobają.everythingposs/PantherMedia Z faktu, że politycy wzięli się ostro za śmieciówki nie wynika jednak, że pracodawcom nowe przepisy się podobają.

„Muszę coś zbudować od zera/Bo już nie mogę polegać na tych umowach o dzieła”. Tak zaczyna się płyta „Umowa o dzieło” rapera Taco Hemingwaya. Jedno z najbardziej znaczących wydarzeń muzycznych ostatnich lat w Polsce. Taco, a właściwie Filip Szcześniak (rocznik 1990), wyrażał w niej uczucie, które krążyło w powietrzu od dawna. Narzekanie na rynek pracy w Polsce było już wówczas tak powszechne i dojmujące, że przeniknęło nawet do kultury popularnej. Umowy nazywane śmieciowymi stały się symbolem tego, że coś w tym naszym nadwiślańskim cudzie gospodarczym poszło nie tak.

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Wyrażanie i regulowanie emocji

Marzena Martyniak o tym, jak człowiekowi może pomóc inteligencja emocjonalna.

Katarzyna Czarnecka
12.02.2019
Reklama