Rynek

Autobus zielony

Flixbus wkracza do Polski

Polski Bus okazał się dla Flixbusa bramą do naszego kraju. Polski Bus okazał się dla Flixbusa bramą do naszego kraju. Marek Wiśniewski / Forum
Autobusowy olbrzym, czyli Flixbus, który podbił zachodnią Europę, wjeżdża i do nas. Na początek połknie Polskiego Busa, ale apetyt ma większy. Polskim firmom oferuje współpracę. Na swoich, trudnych, warunkach.
W Polsce funkcjonuje aż 13 tys. przewoźników. Wielu z nich to lokalne firmy, działające na jednej czy kilku liniach.Michał Kość/Forum W Polsce funkcjonuje aż 13 tys. przewoźników. Wielu z nich to lokalne firmy, działające na jednej czy kilku liniach.

Na wiosnę polskie drogi staną się mniej czerwone, a bardziej zielone. Nie chodzi o kolejny pomysł na dekomunizację i młode liście na drzewach. Zieleni dodadzą im autokary w tym kolorze z logo firmy Flixbus, giganta z Niemiec, podbijającego kolejne europejskie kraje. W ub.r. przewiózł łącznie 40 mln pasażerów w 26 państwach. Wkrótce pojawi się też w USA.

Sam Flixbus ma niewiele pojazdów i trudno go nazwać typowym przewoźnikiem. To raczej imponujących rozmiarów platforma internetowa, która współpracuje z ponad 250 podwykonawcami w całej Europie.

Polityka 11.2018 (3152) z dnia 13.03.2018; Rynek; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Autobus zielony"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021