Rynek

Autobus zielony

Flixbus wkracza do Polski

Polski Bus okazał się dla Flixbusa bramą do naszego kraju. Polski Bus okazał się dla Flixbusa bramą do naszego kraju. Marek Wiśniewski / Forum
Autobusowy olbrzym, czyli Flixbus, który podbił zachodnią Europę, wjeżdża i do nas. Na początek połknie Polskiego Busa, ale apetyt ma większy. Polskim firmom oferuje współpracę. Na swoich, trudnych, warunkach.
W Polsce funkcjonuje aż 13 tys. przewoźników. Wielu z nich to lokalne firmy, działające na jednej czy kilku liniach.Michał Kość/Forum W Polsce funkcjonuje aż 13 tys. przewoźników. Wielu z nich to lokalne firmy, działające na jednej czy kilku liniach.

Na wiosnę polskie drogi staną się mniej czerwone, a bardziej zielone. Nie chodzi o kolejny pomysł na dekomunizację i młode liście na drzewach. Zieleni dodadzą im autokary w tym kolorze z logo firmy Flixbus, giganta z Niemiec, podbijającego kolejne europejskie kraje. W ub.r. przewiózł łącznie 40 mln pasażerów w 26 państwach. Wkrótce pojawi się też w USA.

Sam Flixbus ma niewiele pojazdów i trudno go nazwać typowym przewoźnikiem. To raczej imponujących rozmiarów platforma internetowa, która współpracuje z ponad 250 podwykonawcami w całej Europie.

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama