Rynek

Boom na centra magazynowe

Magazyny i terminale logistyczne to przyszłość

Najbardziej atrakcyjne lokalizacje to te położone w pobliżu kluczowych aglomeracji, które stanowią doskonały lokalny rynek zbytu. Najbardziej atrakcyjne lokalizacje to te położone w pobliżu kluczowych aglomeracji, które stanowią doskonały lokalny rynek zbytu.
Wzrost popularności przesyłek kurierskich i rosnąca gospodarka sprawiają, że w Polsce buduje się i sprzedaje coraz więcej magazynów i terminali logistycznych.
Atutem magazynów wznoszonych w Europie Środkowo-Wschodniej są nadal niskie koszty płac i dogodna lokalizacja.carloscastilla/PantherMedia Atutem magazynów wznoszonych w Europie Środkowo-Wschodniej są nadal niskie koszty płac i dogodna lokalizacja.

Branża magazynowa rośnie nie tylko zresztą w Polsce, ale także w całym regionie Europy Środkowej. Według danych firmy Cushman&Wakefield, działającej na rynku nieruchomości magazynowych, w minionym roku w Europie Środkowej oddano do użytku powierzchnię magazynową o rekordowej wielkości 3,7 mln m kw. To o 68 proc. więcej niż w 2016 r. Tylko w Polsce w 2017 r. przybyło 2,3 mln m kw. nowej powierzchni magazynowej.

Wolumen transakcji najmu w regionie wyniósł 6,7 mln m kw., z czego ponad 4 mln m kw.

Polityka 12.2018 (3153) z dnia 20.03.2018; Transport, spedycja, logistyka; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Boom na centra magazynowe"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021