Rynek

Dostawcze szyte na miarę

Samochody dostawcze dostosowane do każdych wymagań

Nabywcy zainteresowani są coraz lepszym wyposażeniem samochodów, które są niezbędne w ich codziennej pracy. Nabywcy zainteresowani są coraz lepszym wyposażeniem samochodów, które są niezbędne w ich codziennej pracy. Manu Agah
Od początku tego roku przedsiębiorcy kupili już ponad 7 tys. nowych samochodów dostawczych. Potrzeba ich coraz więcej, skoro rośnie zarówno konsumpcja, jak i inwestycje mieszkaniowe Polaków.
W 2017 r. klienci wyleasingowali 44,3 tys. samochodów dostawczych wartości blisko 5 mld zł, o 6,5 proc. więcej niż w 2016 r.kaczor58/PantherMedia W 2017 r. klienci wyleasingowali 44,3 tys. samochodów dostawczych wartości blisko 5 mld zł, o 6,5 proc. więcej niż w 2016 r.

Na rynku przybywa nowo zarejestrowanych samochodów użytkowych – specjalizowanych, posiadających nadwozia przystosowane do przewożenia różnych ładunków. Coraz popularniejsze są: food trucki, małe chłodnie, pomoc drogowa, furgony z półkami, schowkami i kotwami do mocowania towarów, wykonanymi dokładnie według życzeń klienta.

Tylko w pierwszych dwóch miesiącach tego roku ich sprzedaż wzrosła niemal o 14 proc. w stosunku do takiego samego okresu roku ubiegłego. Zdaniem ekspertów branży motoryzacyjnej zapowiada się utrzymanie dobrej passy z poprzedniego 2017 r.

Czytaj także

Społeczeństwo

Ukraińska kelnerka o swojej pracy w polskich hotelach

Kobiety traktują nas jak powietrze, mężczyźni często proponują nam seks, a dzieci uważają za służące, którym nie należy się szacunek – opowiada Ukrainka, która od czterech lat pracuje na polskim wybrzeżu.

Katarzyna Zdanowicz
17.07.2019