Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Bujanie na fali

Stoczniowcy zostali na lodzie

Stocznia Szczecińska, pochylnia Wulkan. To tutaj ma być budowany nasz narodowy prom „Batory”. Stocznia Szczecińska, pochylnia Wulkan. To tutaj ma być budowany nasz narodowy prom „Batory”. Dariusz Gorajski / Forum
Rząd zapowiadał, że dzięki wsparciu państwa przemysł stoczniowy odzyska świetność. Z ambitnych planów jak dotąd niewiele wyszło, a Stocznię Gdańsk znowu trzeba ratować przed upadłością.
Pomysłodawcą Morskiego Funduszu Inwestycyjnego jest Paweł Brzezicki, były wiceminister gospodarki morskiej, obecnie zarządca komisaryczny PŻM.Łukasz Dejnarowicz/Forum Pomysłodawcą Morskiego Funduszu Inwestycyjnego jest Paweł Brzezicki, były wiceminister gospodarki morskiej, obecnie zarządca komisaryczny PŻM.

Wstępne porozumienie w sprawie ratowania Stoczni Gdańsk, słynnej kolebki Solidarności, Agencja Rozwoju Przemysłu z jej obecnym ukraińskim właścicielem już podpisała. „Złożona przez nas oferta ma charakter rynkowy” – zapewnia ARP. Dotyczy samej stoczni i GSG Towers, która produkuje wieże do elektrowni wiatrowych. W Stoczni Gdańsk ARP ma obecnie ponad 18 proc. akcji, a w GSG Towers – 50 proc. Nie ma jednak kontroli operacyjnej nad działalnością finansową i handlową obu spółek.

Polityka 16.2018 (3157) z dnia 17.04.2018; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Bujanie na fali"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022