„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Bliżej gwiazd

Kosmos dla każdego

Projekt kosmicznego hotelu Aurora. Za 12-dniowy pobyt zapłacimy raptem 10 mln dol. od osoby. Projekt kosmicznego hotelu Aurora. Za 12-dniowy pobyt zapłacimy raptem 10 mln dol. od osoby. Orion Span
Podbój i komercyjna eksploracja kosmosu jeszcze nigdy nie wydawały się tak tanie jak obecnie. Czy na Marsa rakiety prywatnych firm dolecą wcześniej niż rządowe?
Recyklingowa rakieta Ariane 6 będzie europejską odpowiedzią na technologię Amerykanów.David Ducros/SPL/EAST NEWS Recyklingowa rakieta Ariane 6 będzie europejską odpowiedzią na technologię Amerykanów.

Za cztery lata majówkę będzie już można spędzić na kosmicznej Stacji Aurora, która ma okrążać Ziemię. Wszystko to pod warunkiem, że firma Orion Span znajdzie pieniądze, żeby zrealizować swój śmiały plan, a przy okazji nie zbankrutuje. W 2021 r. zamierza wysłać na orbitę swój hotel, w którym znajdzie się miejsce dla czterech gości i dwóch członków obsługi. Trwający 12 dni turnus ma kosztować niespełna 10 mln dol. od osoby, a podczas pobytu będzie można nie tylko podziwiać widoki Ziemi z odległości ponad 300 km, ale także uczestniczyć w naukowych eksperymentach i rozmawiać przez internet ze znajomymi, którzy zostali niżej.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Bliżej gwiazd"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021