Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Triki i uniki

Nieoczekiwane skutki zakazu handlu w niedzielę

W Kwietniu sprzedaż detaliczna spadła o 5,9 proc. i była najniższa od dwóch lat. W Kwietniu sprzedaż detaliczna spadła o 5,9 proc. i była najniższa od dwóch lat. Marek Kwiatkowski / Polityka
Są już pierwsze bilanse skutków ograniczenia handlu w niedziele. Wygląda na to, że ci, którzy mieli zyskiwać, będą tracić, a ci, którzy liczyli się ze stratami, wyjdą na swoje. I tylko jedno jest pewne: zmiany w handlu nabrały tempa.
Żabka jest spokojna, bo niedzielna ustawa usługi pocztowe traktuje w sposób szczególny. Dzięki temu jej sklepy mogą działać, gdy inne mają drzwi zamknięte.Andrzej Bogacz/Forum Żabka jest spokojna, bo niedzielna ustawa usługi pocztowe traktuje w sposób szczególny. Dzięki temu jej sklepy mogą działać, gdy inne mają drzwi zamknięte.

„O wolne niedziele walczyliśmy od dawna. W 2000 r. ustawa już była uchwalona, ale zawetował ją ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski” – przypominał podczas niedawnego katowickiego kongresu gospodarczego lider handlowej Solidarności Alfred Bujara. I ostrzegał, że ustawa zakazująca handlu w niedziele to nie jest ostatnie słowo związkowców. „Dzisiaj wolna niedziela to nie jest żaden luksus, ale dojście do normalności znanej z krajów zachodnich. To także początek walki o poprawę warunków pracy w handlu”.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Triki i uniki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >