Rynek

Prąd świeżo wyciskany

Prąd plus – czyli będzie drożej

Dziś do wyciśnięcia w energetyce zostało państwu już niewiele. Dziś do wyciśnięcia w energetyce zostało państwu już niewiele. Getty Images
Najkosztowniejszym programem gospodarczym rządu nie jest 500 plus ani Mieszkanie plus, ale renacjonalizacja branży energetycznej. To program „prąd plus”. Plus podwyżki cen energii dla odbiorców.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonuje, że musimy zabrać się do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.Łukasz Dejnarowicz/Polityka Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonuje, że musimy zabrać się do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Kiedy PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zamierza kupić giełdową spółkę Polenergia, kontrolowaną przez holding Kulczyk Investment należący do rodzeństwa, Sebastiana i Dominiki Kulczyków, i w tym celu ogłasza giełdowe wezwanie, zapanowała konsternacja. Najbardziej zdumieni byli szefowie Kulczyk Investment (KI). – Dowiedzieliśmy się o tym, jak wszyscy, z komunikatu PGE. Nikt z nami wcześniej nie rozmawiał, nie pytał, czy jesteśmy zainteresowani sprzedażą, ani nie próbował prowadzić negocjacji – tłumaczy przedstawiciel rodzinnego konglomeratu.

Czytaj także

Kultura

Jakie filmy i seriale oglądać w czasach klęski urodzaju

Żeby kino było sztuką, musi – jak sama nazwa wskazuje – być sztuczne. Jeśli film jest całkowitą kreacją, to zatraca ludzki wymiar i staje się pustą rozrywką, dodatkiem do popcornu – o swojej miłości do kina opowiada dr Piotr Kletowski, filmoznawca.

Łukasz Dziatkiewicz
25.08.2019