Rynek

Prąd świeżo wyciskany

Prąd plus – czyli będzie drożej

Dziś do wyciśnięcia w energetyce zostało państwu już niewiele. Dziś do wyciśnięcia w energetyce zostało państwu już niewiele. Getty Images
Najkosztowniejszym programem gospodarczym rządu nie jest 500 plus ani Mieszkanie plus, ale renacjonalizacja branży energetycznej. To program „prąd plus”. Plus podwyżki cen energii dla odbiorców.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonuje, że musimy zabrać się do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.Łukasz Dejnarowicz/Polityka Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonuje, że musimy zabrać się do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Kiedy PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że zamierza kupić giełdową spółkę Polenergia, kontrolowaną przez holding Kulczyk Investment należący do rodzeństwa, Sebastiana i Dominiki Kulczyków, i w tym celu ogłasza giełdowe wezwanie, zapanowała konsternacja. Najbardziej zdumieni byli szefowie Kulczyk Investment (KI). – Dowiedzieliśmy się o tym, jak wszyscy, z komunikatu PGE. Nikt z nami wcześniej nie rozmawiał, nie pytał, czy jesteśmy zainteresowani sprzedażą, ani nie próbował prowadzić negocjacji – tłumaczy przedstawiciel rodzinnego konglomeratu.

Polityka 25.2018 (3165) z dnia 19.06.2018; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Prąd świeżo wyciskany"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jedni śpiewali – drudzy donosili

Jak powiedział pewien przyjaciel poety, „Mamy przed sobą dwa oblicza tej samej Rosji, jedno tworzy i śpiewa, drugie buduje i donosi”.

Daniel Passent
19.01.2021