Rynek

Piłka skarbonka

Jak pompuje się publiczne pieniądze w piłkarskie studnie

Wyraźne oznaki zniecierpliwienia pompowaniem pieniędzy w piłkarskie studnie bez dna pojawiają się w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Wyraźne oznaki zniecierpliwienia pompowaniem pieniędzy w piłkarskie studnie bez dna pojawiają się w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Getty/Polityka
Gdyby z dnia na dzień odciąć kluby Ekstraklasy od publicznych pieniędzy, większość z nich nie związałaby końca z końcem. A niektóre przestałyby istnieć.
Ruch spadł z Ekstraklasy, a obecnie gra w trzeciej klasie rozgrywkowej.Piotr Guzik/Forum Ruch spadł z Ekstraklasy, a obecnie gra w trzeciej klasie rozgrywkowej.

Ratowanie tonącego może się dla ratującego źle skończyć. Pod koniec lipca funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego prezesa i trzech innych członków zarządu Węglokoksu – w którym 100 proc. udziałów posiada Skarb Państwa – oraz czterech członków rady nadzorczej podległej Węglokoksowi czeskiej spółki Polskè Uhli. Zarzuty: niegospodarność oraz wyrządzenie znacznej szkody majątkowej podległym sobie podmiotom poprzez udzielanie pożyczek Ruchowi Chorzów.

Polityka 33.2018 (3173) z dnia 13.08.2018; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Piłka skarbonka"

Czytaj także

Ludzie i style

Związki romantyczne: zachowania, które wydają się normalne, a są toksyczne

Zdarza się, że mylimy zachowania, które są do zaakceptowania, z takimi, które stopniowo nasze związki wyniszczają.

Polityka.pl
13.05.2017