Rynek

Bułka idolka

Niezwykła kariera burgera

Jedzenie poza domem wymuszane jest przez pospieszny tryb życia, a zachęcają też coraz większe możliwości zaspokojenia apetytu. Jedzenie poza domem wymuszane jest przez pospieszny tryb życia, a zachęcają też coraz większe możliwości zaspokojenia apetytu. zurijeta / PantherMedia
Jak piramida pieczywa i pieczonego mięsa z dodatkami zrobiła światową karierę. I co z tego wynikło, nie tylko w gastronomii.
W karierę piętrowej kanapki początkowo nie wierzyli nawet szefowie McDonald’s.123 RF W karierę piętrowej kanapki początkowo nie wierzyli nawet szefowie McDonald’s.

Brytyjski tygodnik „The Economist” od ponad 30 lat, dwa razy do roku, publikuje Indeks Big Maca, czyli zestawienie porównujące kurs i siłę nabywczą walut w kilkudziesięciu krajach świata. Jako miernik służy najpopularniejsza kanapka świata. To oczywiście Big Mac. Autorzy indeksu wykorzystali fakt, że koncern McDonald’s jest obecny niemal wszędzie, a unifikacja jego sztandarowego produktu sprawia, że kanapka musi być zawsze z tych samych składników, w tych samych proporcjach, tak samo przygotowywana.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Bułka idolka"

Czytaj także

Rynek

Ciemne strony zakupowego szaleństwa

Choć w te święta oszczędzać jeszcze nie będziemy, moda na zakupowe szaleństwa powoli się kończy. Na drodze rozpasanej konsumpcji stają coraz głośniej wyrażane obawy o przyszłość. Zarówno naszych portfeli, jak i naszej planety.

Cezary Kowanda
03.12.2019