Rynek

Bułka idolka

Niezwykła kariera burgera

Jedzenie poza domem wymuszane jest przez pospieszny tryb życia, a zachęcają też coraz większe możliwości zaspokojenia apetytu. Jedzenie poza domem wymuszane jest przez pospieszny tryb życia, a zachęcają też coraz większe możliwości zaspokojenia apetytu. zurijeta / PantherMedia
Jak piramida pieczywa i pieczonego mięsa z dodatkami zrobiła światową karierę. I co z tego wynikło, nie tylko w gastronomii.
W karierę piętrowej kanapki początkowo nie wierzyli nawet szefowie McDonald’s.123 RF W karierę piętrowej kanapki początkowo nie wierzyli nawet szefowie McDonald’s.

Brytyjski tygodnik „The Economist” od ponad 30 lat, dwa razy do roku, publikuje Indeks Big Maca, czyli zestawienie porównujące kurs i siłę nabywczą walut w kilkudziesięciu krajach świata. Jako miernik służy najpopularniejsza kanapka świata. To oczywiście Big Mac. Autorzy indeksu wykorzystali fakt, że koncern McDonald’s jest obecny niemal wszędzie, a unifikacja jego sztandarowego produktu sprawia, że kanapka musi być zawsze z tych samych składników, w tych samych proporcjach, tak samo przygotowywana.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Bułka idolka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021