Rynek

Zrób sobie PRL

Powrót marek z PRL

Motocykl WSK M06 B1, 1969 r. Motocykl WSK M06 B1, 1969 r. Sławek Biegański / Forum
Zakupy w Peweksie, wyprawa nową syrenką na stację CPN, zegarek Błonie na ręku, przejażdżka składakiem Wigry, pranie w pralce Frania – to nie sentymentalne wspomnienia z czasów PRL, ale oferta dynamicznie rozwijającego się biznesu peerelonostalgii.
Wskrzeszona legenda, czyli współczesny projekt motocykla WSK-T125 ze Świdnika.materiały prasowe Wskrzeszona legenda, czyli współczesny projekt motocykla WSK-T125 ze Świdnika.

Kultowy – każdy miłośnik kultury materialnej PRL powtarza to słowo nieustannie. Niemal wszystko, co stworzyła tamta epoka, okazuje się dziś kultowe lub legendarne. Proszek IXI, kawa Marago, polo-cocta, komiksy z kapitanem Żbikiem, oranżada w proszku. Ale przede wszystkim dorobek ówczesnej motoryzacji. Kultowe są warszawa M20, syrena, maluch, polonez, mikrus, motocykl Junak, wuefemka i wueska, skuter Osa i motorower Komar. Wszystko to są legendy z czasów, kiedy Polska miała potężny przemysł motoryzacyjny.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Zrób sobie PRL"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018