Rynek

Drogo i luksusowo

Luksusowy apartament nie dla każdego

Chętnych na zakup mieszkań z najwyższej półki nie brakuje. Chętnych na zakup mieszkań z najwyższej półki nie brakuje. elxeneize / PantherMedia
Mając 45 tys. zł, można kupić średniej klasy auto albo jeden metr kwadratowy najdroższego luksusowego apartamentu w wieżowcu Złota 44 w Warszawie, za który właściciel zapłacił 11 mln zł.
Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda luksusowy warszawski apartamentowiec ZŁOTA 44.materiały prasowe Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda luksusowy warszawski apartamentowiec ZŁOTA 44.

Z raportu „Luxury Realty Map” opracowanego przez Poland Sotheby’s International Realty, firmę pośredniczącą w sprzedaży i wynajmie luksusowych nieruchomości, wynika, że w 2017 r. sprzedano w Polsce ok. 1,7 tys. apartamentów i rezydencji za łączną sumę 3,45 mld zł. Najwięcej najdroższych nieruchomości jest oczywiście w Warszawie. Wieżowce: Złota 44, Cosmopolitan, apartamentowce: Finale, Park Lane czy Parkowa 19, konkurują o zamożnego klienta z odrestaurowanymi kamienicami przy ul.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Nieruchomości; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Drogo i luksusowo"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021