Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Drogo i luksusowo

Luksusowy apartament nie dla każdego

Chętnych na zakup mieszkań z najwyższej półki nie brakuje. Chętnych na zakup mieszkań z najwyższej półki nie brakuje. elxeneize / PantherMedia
Mając 45 tys. zł, można kupić średniej klasy auto albo jeden metr kwadratowy najdroższego luksusowego apartamentu w wieżowcu Złota 44 w Warszawie, za który właściciel zapłacił 11 mln zł.
Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda luksusowy warszawski apartamentowiec ZŁOTA 44.materiały prasowe Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda luksusowy warszawski apartamentowiec ZŁOTA 44.

Z raportu „Luxury Realty Map” opracowanego przez Poland Sotheby’s International Realty, firmę pośredniczącą w sprzedaży i wynajmie luksusowych nieruchomości, wynika, że w 2017 r. sprzedano w Polsce ok. 1,7 tys. apartamentów i rezydencji za łączną sumę 3,45 mld zł. Najwięcej najdroższych nieruchomości jest oczywiście w Warszawie. Wieżowce: Złota 44, Cosmopolitan, apartamentowce: Finale, Park Lane czy Parkowa 19, konkurują o zamożnego klienta z odrestaurowanymi kamienicami przy ul.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Nieruchomości; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Drogo i luksusowo"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >