Rynek

Moda na nieruchomości z duszą

Luksus w starych kamienicach

Przykładowe wnętrze w rewitalizowanym budynku przy ul. Inżynierskiej w Warszawie. Przykładowe wnętrze w rewitalizowanym budynku przy ul. Inżynierskiej w Warszawie. materiały prasowe
Biznesmeni, prawnicy, lekarze czy artyści są skłonni zapłacić bajońskie sumy za luksusowe mieszkania w starych, ale zrewitalizowanych kamienicach. Doskonale wiedzą o tym deweloperzy, którzy pod czujnym okiem konserwatorów zabytków przywracają im dawną świetność.

Mieszkania w zabytkowych kamienicach mają wiele zalet, ale również – dla dużej grupy klientów – swoje wady w porównaniu z nowymi apartamentowcami i wieżowcami. Na pewno atutem jest ciekawy rozkład, który umożliwia atrakcyjną aranżację wnętrz. Do tego wysokość mieszkań, często przekraczająca trzy metry: zapewnia lepszą wentylację pomieszczeń. Z kolei grube mury z cegły bardzo dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, a w okresie letnim zapewniają dobrą izolację i utrzymują we wnętrzu mieszkania przyjemny chłód.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Nieruchomości; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Moda na nieruchomości z duszą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021