Rynek

Rysy na szkle

Czy przez konflikt w rodzinie może się rozlecieć firma?

Prezes Drutexu ma już 69 lat, ale nic nie wskazuje, by chciał przekazać władzę w firmie. Prezes Drutexu ma już 69 lat, ale nic nie wskazuje, by chciał przekazać władzę w firmie. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu / Forum
Twórca Amazona stara się rozwieść aksamitnie, by rozpad małżeństwa nie odbił się na wycenie akcji jego firmy. Twórcy Drutexu Leszkowi Gierszewskiemu puściły nerwy jeszcze przed rozwodem, co dla firmy wartej prawie miliard złotych może mieć fatalne skutki.
Fabryka okien Drutex.Jakub Szymczuk/Forum Fabryka okien Drutex.

Trudno porównywać Amazona z Drutexem, obie firmy łączy jednak to, że są rodzinne. Analogii jest więcej. I szef Amazona Jeff Bezos, i Gierszewski żeniąc się, nie mieli pojęcia, że staną się bajecznie bogaci, dziś Bezos jest najbogatszy na świecie, Gierszewski 40. w Polsce. Pierwszy w dniu ślubu jeszcze nie wiedział, że za rok wymyśli najtańszy i największy internetowy sklep na świecie, drugi – że za kilka lat stworzy firmę, która stanie się europejskim liderem w produkcji okien. Żaden nie pomyślał o intercyzie, a bez niej przy rozstaniu, o którym przy weselnych toastach także się nie myśli, cały majątek dzieli się na pół.

Polityka 10.2019 (3201) z dnia 05.03.2019; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Rysy na szkle"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021