Rynek

Z piłką na parkiet

Piłka idzie na giełdę

Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa. Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa. Artur Barbarowski / EAST NEWS
Wisła Kraków ratuje się z finansowych tarapatów emisją akcji. GKS Katowice i Ruch Chorzów są notowane na NewConnect. Czy w polskich warunkach ma to sens?
Czy piłkę nożną należy w ogóle traktować jak biznes, a do prowadzenia klubu przykładać miary takie jak do działających na wolnorynkowych zasadach firm?matimix/PantherMedia Czy piłkę nożną należy w ogóle traktować jak biznes, a do prowadzenia klubu przykładać miary takie jak do działających na wolnorynkowych zasadach firm?

To było pospolite ruszenie. Akcje Wisły wartości 4 mln zł rozeszły się w mniej niż dobę. W pierwszych godzinach sprzedaży zainteresowanie było tak duże, że padły serwery. Kibice – wcześniej organizujący zrzutki na ratunek klubu – stali się udziałowcami. Wśród nich Witold Ekielski, pracujący w branży doradztwa i szkoleń, szef działającego od kilku miesięcy stowarzyszenia kibiców, na hiszpańską modłę nazywających się socios. Tam socios to członkowie klubu mający możliwość kształtowania rzeczywistości, wybierający władze swojej piłkarskiej demokracji.

Czytaj także

Ja My Oni

Czym są uczucia między robotami a ludźmi?

Jak autorka niemieckiego „Die Zeit” próbowała zaprzyjaźnić się ze „sztucznym inteligentem”, Botrisem.

Ana Mayr, [tł.] Adam Krzemiński
14.05.2019