Rynek

Z piłką na parkiet

Piłka idzie na giełdę

Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa. Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa. Artur Barbarowski / EAST NEWS
Wisła Kraków ratuje się z finansowych tarapatów emisją akcji. GKS Katowice i Ruch Chorzów są notowane na NewConnect. Czy w polskich warunkach ma to sens?
Czy piłkę nożną należy w ogóle traktować jak biznes, a do prowadzenia klubu przykładać miary takie jak do działających na wolnorynkowych zasadach firm?matimix/PantherMedia Czy piłkę nożną należy w ogóle traktować jak biznes, a do prowadzenia klubu przykładać miary takie jak do działających na wolnorynkowych zasadach firm?

To było pospolite ruszenie. Akcje Wisły wartości 4 mln zł rozeszły się w mniej niż dobę. W pierwszych godzinach sprzedaży zainteresowanie było tak duże, że padły serwery. Kibice – wcześniej organizujący zrzutki na ratunek klubu – stali się udziałowcami. Wśród nich Witold Ekielski, pracujący w branży doradztwa i szkoleń, szef działającego od kilku miesięcy stowarzyszenia kibiców, na hiszpańską modłę nazywających się socios. Tam socios to członkowie klubu mający możliwość kształtowania rzeczywistości, wybierający władze swojej piłkarskiej demokracji.

Polityka 11.2019 (3202) z dnia 12.03.2019; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Z piłką na parkiet"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Seks, dragi i polityka

Ta książka wszystko zawdzięcza testosteronowi – deklaruje jej autor Paul B. Preciado. „Testo ćpun” jest odważną próbą poszukiwania tożsamości seksualnej w świecie pełnym hormonalnych pokus i farmakologicznych miraży.

Paweł Walewski
20.06.2021