Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Gimbusy, busy, pekaesy

Czy pekaesy wrócą na drogi

Nawet teraz, bez ustawy i bez rządowego wsparcia, niektórzy pokazują, że da się odbudowywać transport zbiorowy. Nawet teraz, bez ustawy i bez rządowego wsparcia, niektórzy pokazują, że da się odbudowywać transport zbiorowy. Kzenon / PantherMedia
PiS przed wyborami obiecuje prowincji lepszą komunikację autobusową, a samorządy kusi dotacjami. Niestety, publiczny transport kołowy od tego nie odżyje.
Upadek PKS doprowadził do powstania wielu białych plam na transportowej mapie Polski.Adam Ławnik/EAST NEWS Upadek PKS doprowadził do powstania wielu białych plam na transportowej mapie Polski.

Kolejny PKS chyli się właśnie ku upadkowi. Władze Poznania stwierdziły, że mają dość dopłacania do deficytowego przewoźnika, którego straty przekraczają 5 mln zł rocznie. Tym bardziej że wśród szybko malejącej liczby pasażerów dominują mieszkańcy okolicznych gmin, a nie poznaniacy. Miasto Poznań chce je zatem zmusić, by zaczęły współfinansować deficytowe kursy. Proponuje również samorządowi województwa przejęcie udziałów w PKS Poznań, ale ten twierdzi, że za połączenia autobusowe nie odpowiada.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Gimbusy, busy, pekaesy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022