Rynek

Nie wolno, ale można

Co wolno kupować, a nie można używać

Elektryczna hulajnoga to pojazd mechaniczny, a takimi jeździć po ścieżkach nie wolno. Po chodniku też nie wolno. Może więc po ulicy? Elektryczna hulajnoga to pojazd mechaniczny, a takimi jeździć po ścieżkach nie wolno. Po chodniku też nie wolno. Może więc po ulicy? Andrzej Hulimka / Forum
Coraz częściej możemy legalnie kupować towary i usługi, których używanie jest nielegalne. Sprzedawcy radzą, by się nie przejmować, bo zakazy mają charakter teoretyczny. Teoretyczne państwo?
Domowa destylarnia.EAST NEWS Domowa destylarnia.

Tej zimy działacze Dolnośląskiego Alarmu Smogowego (DAS) postanowili sprawdzić, jak w ich regionie są przestrzegane przepisy lokalnej uchwały antysmogowej i rozporządzenia ministra energii w sprawie jakości paliw stałych, jednego z najważniejszych aktów prawnych rządowego programu „Czyste powietrze”.

Od niespełna roku obowiązuje zakaz sprzedaży najgorszej jakości opału, a sprzedawcy mają obowiązek wydawania kupującym dokumentów z informacją dotyczącą parametrów oferowanego paliwa.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie wolno, ale można"

Czytaj także

Kultura

Zofia Posmysz – nikt w taki sposób jak ona nie napisał o Auschwitz

Te książki najlepiej czytać razem: wywiad rzekę z Zofią Posmysz „Królestwo za mgłą” i jej wznowioną powieść – arcydzieło „Wakacje nad Adriatykiem”.

Justyna Sobolewska
14.02.2017