Rynek

Nie wolno, ale można

Co wolno kupować, a nie można używać

Elektryczna hulajnoga to pojazd mechaniczny, a takimi jeździć po ścieżkach nie wolno. Po chodniku też nie wolno. Może więc po ulicy? Elektryczna hulajnoga to pojazd mechaniczny, a takimi jeździć po ścieżkach nie wolno. Po chodniku też nie wolno. Może więc po ulicy? Andrzej Hulimka / Forum
Coraz częściej możemy legalnie kupować towary i usługi, których używanie jest nielegalne. Sprzedawcy radzą, by się nie przejmować, bo zakazy mają charakter teoretyczny. Teoretyczne państwo?
Domowa destylarnia.EAST NEWS Domowa destylarnia.

Tej zimy działacze Dolnośląskiego Alarmu Smogowego (DAS) postanowili sprawdzić, jak w ich regionie są przestrzegane przepisy lokalnej uchwały antysmogowej i rozporządzenia ministra energii w sprawie jakości paliw stałych, jednego z najważniejszych aktów prawnych rządowego programu „Czyste powietrze”.

Od niespełna roku obowiązuje zakaz sprzedaży najgorszej jakości opału, a sprzedawcy mają obowiązek wydawania kupującym dokumentów z informacją dotyczącą parametrów oferowanego paliwa.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie wolno, ale można"

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak rozpoznać depresję u dzieci?

Niedawno pisaliśmy o niewydolnym systemie pomocy dla najmłodszych, którzy coraz częściej zmagają się z problemami psychicznymi. Jak działać, gdy system nie działa? – pytamy Lucynę Kicińską z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorkę telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Joanna Cieśla
09.04.2019