Rynek

O, kurczę!

Wracamy do ekodrobiu?

Mięso z „pędzonych” przemysłowo brojlerów ma obecnie o 50–60 proc. więcej tłuszczu niż przed laty, ale mniej witamin i potrzebnych człowiekowi aminokwasów. Mięso z „pędzonych” przemysłowo brojlerów ma obecnie o 50–60 proc. więcej tłuszczu niż przed laty, ale mniej witamin i potrzebnych człowiekowi aminokwasów. Gaetan Bally/Keystone / PAP
Młodzi nie odpuszczą; na marszach w obronie klimatu się nie skończy. Teraz zniechęcają Polaków do mięsa. Argument: jeśli do 2050 r. spożycie mięsa nie zmaleje o połowę, na Ziemi nie da się żyć.

CIWF Polska (Fundacja Compassion in World Farming) działa podstępem. Gapie, których przed dwoma laty przyciągnął widok suto zastawionego wielkanocnego stołu, ustawionego na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego, musieli też obejrzeć zdjęcia, na których pokazano, w jak nieludzkich warunkach znoszone są jaja czy produkowana wielkanocna szynka. – Wiele osób myślało, że te zdjęcia pochodzą z Chin, szokowało, że to nasze fermy – mówi Małgorzata Szadkowska, prezes CIWF Polska.

Wtedy odwoływali się do ludzkiej wrażliwości na cierpienie zwierząt.

Polityka 16.2019 (3207) z dnia 16.04.2019; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "O, kurczę!"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021