Rynek

Cios telefonem

Początek technowojny?

Trump i jego ludzie trafili Huawei w czuły punkt. I perfekcyjnie wybrali cel. Trump i jego ludzie trafili Huawei w czuły punkt. I perfekcyjnie wybrali cel. Peter Nicholls/Reuters / Forum
Donald Trump zakazał amerykańskim koncernom współpracy i handlu z chińskim Huawei. Wygląda to na początek wojny między USA i Chinami o technologiczną dominację nad światem. Zakładnikami są miliony użytkowników smartfonów.
Od firm nowych technologii zależą dziś w głównej mierze gospodarcze i polityczne losy świata. Waszyngton i Pekin to zrozumiały.Alamy Stock Photo/BEW Od firm nowych technologii zależą dziś w głównej mierze gospodarcze i polityczne losy świata. Waszyngton i Pekin to zrozumiały.

Donalda Trumpa nikt w Europie nie wybierał, ale nie znaczy to wcale, że nie ma on ogromnego wpływu na nasze życie. Ostatnia decyzja amerykańskiego prezydenta, wprowadzającego ostre sankcje przeciw chińskiemu koncernowi Huawei, spowodowała prawdziwe trzęsienie ziemi. Amerykańskie firmy nie mogą, bez specjalnego zezwolenia, utrzymywać kontaktów handlowych z największym chińskim producentem telefonów komórkowych. Właściciel wyszukiwarki Google, firma Alphabet, błyskawicznie zastosował się do decyzji Trumpa i już zawiesił współpracę.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Cios telefonem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021