Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Gorączka Geralta

Niezły biznes – gry komputerowe

„Wiedźmin 3” – kultowa gra CD Projektu. „Wiedźmin 3” – kultowa gra CD Projektu. CD Projekt
Gry komputerowe to dziś wielki biznes. Firma CD Projekt, twórca „Wiedźmina”, jest obecnie warta więcej niż państwowe giganty elektroenergetyki – PGE, Energa, Enea i Tauron – razem wzięte. Setki nowych firm próbują powtórzyć ten sukces.
Kadr z „Cyberpunka 2077” z Keanu Reevesem,
nowej produkcji studia, której z niecierpliwością oczekują gracze i inwestorzy.CD Projekt Kadr z „Cyberpunka 2077” z Keanu Reevesem, nowej produkcji studia, której z niecierpliwością oczekują gracze i inwestorzy.

Szefowie CD Projektu, a zarazem główni akcjonariusze, w ostatnich miesiącach prowadzili skomplikowaną rynkową grę. Umiejętnie podtrzymywali napięcie co do planów spółki i przygotowywanych nowości. Świat graczy i inwestorów giełdowych od dawna z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się nowej gry na miarę „Wiedźmina 3”. Ma nim być „Cyberpunk 2077”, fabularna gra akcji. Choć rozgrywa się w ponurych realiach Kalifornii przyszłości, a nie w fantastycznym świecie prasłowiańszczyzny, to pod względem skali produkcji, czasu i nakładów podobna jest do „Wiedźmina”.

Polityka 36.2019 (3226) z dnia 03.09.2019; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorączka Geralta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >