Rynek

Gorączka Geralta

Niezły biznes – gry komputerowe

„Wiedźmin 3” – kultowa gra CD Projektu. „Wiedźmin 3” – kultowa gra CD Projektu. CD Projekt
Gry komputerowe to dziś wielki biznes. Firma CD Projekt, twórca „Wiedźmina”, jest obecnie warta więcej niż państwowe giganty elektroenergetyki – PGE, Energa, Enea i Tauron – razem wzięte. Setki nowych firm próbują powtórzyć ten sukces.
Kadr z „Cyberpunka 2077” z Keanu Reevesem,
nowej produkcji studia, której z niecierpliwością oczekują gracze i inwestorzy.CD Projekt Kadr z „Cyberpunka 2077” z Keanu Reevesem, nowej produkcji studia, której z niecierpliwością oczekują gracze i inwestorzy.

Szefowie CD Projektu, a zarazem główni akcjonariusze, w ostatnich miesiącach prowadzili skomplikowaną rynkową grę. Umiejętnie podtrzymywali napięcie co do planów spółki i przygotowywanych nowości. Świat graczy i inwestorów giełdowych od dawna z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się nowej gry na miarę „Wiedźmina 3”. Ma nim być „Cyberpunk 2077”, fabularna gra akcji. Choć rozgrywa się w ponurych realiach Kalifornii przyszłości, a nie w fantastycznym świecie prasłowiańszczyzny, to pod względem skali produkcji, czasu i nakładów podobna jest do „Wiedźmina”.

Polityka 36.2019 (3226) z dnia 03.09.2019; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorączka Geralta"

Czytaj także

Niezbędnik

Nauki mistrza Kongfuzi

Chiński komunizm chciał odesłać nauki mistrza Kongfuzi na śmietnik historii, ale sam schodzi ze sceny. Za to autorzy azjatyckiego cudu gospodarczego chętnie kłaniają się duchowi Konfucjusza.

Adam Szostkiewicz
05.11.2019