Rynek

Gorączka Geralta

Niezły biznes – gry komputerowe

„Wiedźmin 3” – kultowa gra CD Projektu. „Wiedźmin 3” – kultowa gra CD Projektu. CD Projekt
Gry komputerowe to dziś wielki biznes. Firma CD Projekt, twórca „Wiedźmina”, jest obecnie warta więcej niż państwowe giganty elektroenergetyki – PGE, Energa, Enea i Tauron – razem wzięte. Setki nowych firm próbują powtórzyć ten sukces.
Kadr z „Cyberpunka 2077” z Keanu Reevesem,
nowej produkcji studia, której z niecierpliwością oczekują gracze i inwestorzy.CD Projekt Kadr z „Cyberpunka 2077” z Keanu Reevesem, nowej produkcji studia, której z niecierpliwością oczekują gracze i inwestorzy.

Szefowie CD Projektu, a zarazem główni akcjonariusze, w ostatnich miesiącach prowadzili skomplikowaną rynkową grę. Umiejętnie podtrzymywali napięcie co do planów spółki i przygotowywanych nowości. Świat graczy i inwestorów giełdowych od dawna z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się nowej gry na miarę „Wiedźmina 3”. Ma nim być „Cyberpunk 2077”, fabularna gra akcji. Choć rozgrywa się w ponurych realiach Kalifornii przyszłości, a nie w fantastycznym świecie prasłowiańszczyzny, to pod względem skali produkcji, czasu i nakładów podobna jest do „Wiedźmina”.

Polityka 36.2019 (3226) z dnia 03.09.2019; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorączka Geralta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Mocni w głowie. Jak wspierać sportowców psychicznie?

Rozmowa z dr Zuzanną Gazdowską o tym, dlaczego sport stał się wyczerpujący psychicznie i jak ratować zawodników przed załamaniem.

Joanna Cieśla
12.08.2021