Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Ale gafa

Ale gafa z tą GAFĄ. Dlaczego Polska wycofuje się z podatku cyfrowego?

USA ostro broni interesów własnych firm, a zarazem własnego budżetu. USA ostro broni interesów własnych firm, a zarazem własnego budżetu. Getty Images
Ze strachu przed Amerykanami rezygnujemy z opodatkowania internetowych gigantów i czekamy na międzynarodowe porozumienie. Nie będzie o nie łatwo, skoro gra toczy się o wielkie pieniądze.
Mike Pence podczas wizyty w Warszawie serdecznie podziękował naszemu krajowi za wycofanie się z planów opodatkowania sektora nowych technologii.Adam Chełstowski/Forum Mike Pence podczas wizyty w Warszawie serdecznie podziękował naszemu krajowi za wycofanie się z planów opodatkowania sektora nowych technologii.

Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2019–22: już sama nazwa odstrasza od czytania. A jednak w tym monstrualnym dokumencie, przyjętym przez rząd w kwietniu tego roku, można znaleźć wiele ciekawych informacji. Jedna z nich dotyczyła zapowiadanego w marcu br. przez premiera Morawieckiego podatku cyfrowego, czyli specjalnej daniny pobieranej od największych firm technologicznych działających w Polsce, takich jak Facebook czy Alphabet (właściciel Google). Szef rządu obiecywał, że cyfrowi giganci zaczną wreszcie płacić w Polsce takie podatki, jak powinni.

Polityka 37.2019 (3227) z dnia 10.09.2019; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Ale gafa"
Reklama