Rynek

Ciesz się ciszą

Cisza – towar luksusowy

Każdy szukający mieszkania wie, że ważna jest dobra lokalizacja i cicha okolica. Każdy szukający mieszkania wie, że ważna jest dobra lokalizacja i cicha okolica. Getty Images
Żyjemy w świecie zatruwanym hałasem. Cisza stała się towarem luksusowym, coraz bardziej pożądanym. Na szczęście przybywa też sprzedawców ciszy.
Cisza jest uznawana za element komfortu i luksusu.Getty Images Cisza jest uznawana za element komfortu i luksusu.

Ciszej by nie można? Można ciszej!? – wrzeszczy Adaś Miauczyński, mieszkaniec bloku z wielkiej płyty, interweniując u sąsiada, który podkręcił telewizor na maksymalną głośność, by pod prysznicem delektować się muzyką. Kiedy tłumaczy Miauczyńskiemu, że to przecież etiuda Chopina, ten nie kryje wściekłości, bo też kocha Chopina, „ale nie przez beton, sufit, drzwi!”. Sąsiad replikuje, że i on zmuszony jest „słuchać różnych pańskich odgłosów”. Kto oglądając film „Dzień świra” Marka Koterskiego, nie przypominał sobie własnych podobnych doświadczeń?

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciesz się ciszą"

Czytaj także

Kraj

Marian Turski: Auschwitz nie spadło z nieba

Nie bądźcie obojętni – apelował Marian Turski. Były więzień Auschwitz, nasz redakcyjny kolega, wziął udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Marian Turski
27.01.2020