Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Ciesz się ciszą

Cisza – towar luksusowy

Każdy szukający mieszkania wie, że ważna jest dobra lokalizacja i cicha okolica. Każdy szukający mieszkania wie, że ważna jest dobra lokalizacja i cicha okolica. Getty Images
Żyjemy w świecie zatruwanym hałasem. Cisza stała się towarem luksusowym, coraz bardziej pożądanym. Na szczęście przybywa też sprzedawców ciszy.
Cisza jest uznawana za element komfortu i luksusu.Getty Images Cisza jest uznawana za element komfortu i luksusu.

Ciszej by nie można? Można ciszej!? – wrzeszczy Adaś Miauczyński, mieszkaniec bloku z wielkiej płyty, interweniując u sąsiada, który podkręcił telewizor na maksymalną głośność, by pod prysznicem delektować się muzyką. Kiedy tłumaczy Miauczyńskiemu, że to przecież etiuda Chopina, ten nie kryje wściekłości, bo też kocha Chopina, „ale nie przez beton, sufit, drzwi!”. Sąsiad replikuje, że i on zmuszony jest „słuchać różnych pańskich odgłosów”. Kto oglądając film „Dzień świra” Marka Koterskiego, nie przypominał sobie własnych podobnych doświadczeń?

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciesz się ciszą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022