Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Bankructwo Thomasa Cooka

Dlaczego upadł Thomas Cook

Być może nadciąga zmierzch turystyki, jaką znamy. Być może nadciąga zmierzch turystyki, jaką znamy. Francisco Ubilla/AP / EAST NEWS
Wraz z upadkiem brytyjskiej firmy Thomas Cook, najstarszego i drugiego pod względem wielkości biura podróży świata, kończy się pewna epoka. Branża turystyczna przeżywa dziś zmiany o skali i skutkach trudnych do przewidzenia.
Wycieczki do Egiptu, Ziemi Świętej oraz Indii na przełomie XIX i XX w. stały się najpopularniejszymi kierunkami.Islandstock/Alamy Stock Photo/BEW Wycieczki do Egiptu, Ziemi Świętej oraz Indii na przełomie XIX i XX w. stały się najpopularniejszymi kierunkami.

Dlaczego zbankrutowała Grupa Thomas Cook? Jest na ten temat kilka teorii. Szefowie koncernu trzymają się tej, że o wszystkim zadecydował zbieg wielu niekorzystnych czynników, na które nie mieli wpływu. Po pierwsze, zawinił ocieplający się klimat. Letnie upały w ostatnich latach sprawiły, że wielu Brytyjczyków zaczęło się zastanawiać, czy w następnym roku jest sens kupować wyjazd do Egiptu, Hiszpanii lub Tunezji, skoro na Wyspach jest wystarczająco słonecznie i ciepło. Do tego dołożył się kolejny kiepski sezon zimowy, który sprawił, że mniej było chętnych na zagraniczne wyjazdy na narty.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Bankructwo Thomasa Cooka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >