Rynek

Bankructwo Thomasa Cooka

Dlaczego upadł Thomas Cook

Być może nadciąga zmierzch turystyki, jaką znamy. Być może nadciąga zmierzch turystyki, jaką znamy. Francisco Ubilla/AP / EAST NEWS
Wraz z upadkiem brytyjskiej firmy Thomas Cook, najstarszego i drugiego pod względem wielkości biura podróży świata, kończy się pewna epoka. Branża turystyczna przeżywa dziś zmiany o skali i skutkach trudnych do przewidzenia.
Wycieczki do Egiptu, Ziemi Świętej oraz Indii na przełomie XIX i XX w. stały się najpopularniejszymi kierunkami.Islandstock/Alamy Stock Photo/BEW Wycieczki do Egiptu, Ziemi Świętej oraz Indii na przełomie XIX i XX w. stały się najpopularniejszymi kierunkami.

Dlaczego zbankrutowała Grupa Thomas Cook? Jest na ten temat kilka teorii. Szefowie koncernu trzymają się tej, że o wszystkim zadecydował zbieg wielu niekorzystnych czynników, na które nie mieli wpływu. Po pierwsze, zawinił ocieplający się klimat. Letnie upały w ostatnich latach sprawiły, że wielu Brytyjczyków zaczęło się zastanawiać, czy w następnym roku jest sens kupować wyjazd do Egiptu, Hiszpanii lub Tunezji, skoro na Wyspach jest wystarczająco słonecznie i ciepło. Do tego dołożył się kolejny kiepski sezon zimowy, który sprawił, że mniej było chętnych na zagraniczne wyjazdy na narty.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Bankructwo Thomasa Cooka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013