Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Przegląd informacji rynkowych

Polityka
Globalny operator CEVA Logistics rozpoczął samochodowe dostawy towarów z Chin do Polski.materiały prasowe Globalny operator CEVA Logistics rozpoczął samochodowe dostawy towarów z Chin do Polski.

Wydarzenia

Polska Grupa Lotnicza, LOT AMS (obsługa techniczna samolotów) i Port Lotniczy Rzeszów zamierzają zainwestować ok. 650 mln zł w budowę jednej z największych baz do serwisowania samolotów w Europie. W okolicach Rzeszowa, na działce o powierzchni 13 ha, powstanie zaplecze techniczne, które pomieści jednocześnie cztery samoloty typu Boeing 787 Dreamliner i pięć Boeingów 737. Zatrudnienie znajdzie tam ok. 1,5 tys. osób. /Polityka Insight

• Należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej producent autobusów Autosan ma dostarczyć 1,5 tys. aut elektrycznych PGE, Enei i Tauronowi. Będą one wykorzystywane m.in. przez służby monterskie. Autosan wyprodukował już swój pierwszy miejski autobus elektryczny, który czeka na uzyskanie homologacji. Ponadto firma podpisała porozumienie pomiędzy PGE i ARP na dostawę autobusów dla samorządu, które przeznaczone będą m.in. do przewozu uczniów do szkół.

• Globalny operator CEVA Logistics rozpoczął samochodowe dostawy towarów z Chin do Polski. Trasę 8,5 tys. km z Xiamen na wschodnim wybrzeżu Chin do Warszawy samochód ciężarowy o ładowności 24 ton pokonuje w 12 dni. Nowe połączenie jest o połowę tańsze od transportu lotniczego i dwa razy szybsze od połączenia drogą morską – pod tym względem wygrywa też z koleją. Oferta skierowana jest do firm z branży motoryzacyjnej, technologicznej i przemysłowej.

• W setną rocznicę powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) Narodowy Bank Polski wyemitował 55 tys. kolekcjonerskich banknotów o nominale 19 zł. Zdobi je portret Ignacego Jana Paderewskiego, a na odwrocie – gmach PWPW na tle panoramy współczesnej Warszawy.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Rynek; s. 35
Reklama