Rynek

Zabawek jak lodu

Tak zarabia się na dzieciach

Modę na zabawki kreują kina, telewizja i reklamy emitowane miedzy bajkami na kanałach dla dzieci. Modę na zabawki kreują kina, telewizja i reklamy emitowane miedzy bajkami na kanałach dla dzieci. Carol Yepes / Getty Images
Zarabianie na dzieciach jest dziś dziecinnie proste.
Jasnowłosa Elsa z „Krainy Lodu 2”.Getty Images Jasnowłosa Elsa z „Krainy Lodu 2”.

Zaróżowiły się i zbłękitniały witryny popularnych sklepów z zabawkami. „Kraina Lodu 2” – z jasnowłosą Elsą, bałwanem Olafem i innymi bohaterami – najpierw w ramach kampanii promocyjnej pojawiła się tam, a potem weszła do kin. Animacja od trzech tygodni okupuje podium box office’u w Polsce i zapewne pozostanie tegorocznym liderem. Disney zarobił na tym filmie prawie miliard dolarów, z czego ponad połowę poza granicami USA. Polacy też, jak widać, dołożyli cegiełkę.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Rynek; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Zabawek jak lodu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021