Rynek

Co do góry?

Podwyżki 2020: co zdrożeje

W tym roku ceny będą rosły szybciej niż w latach ubiegłych. W tym roku ceny będą rosły szybciej niż w latach ubiegłych. Arkadiusz Ziółek / EAST NEWS
Przez ostatnie lata zdążyliśmy zapomnieć, że istnieje coś takiego jak inflacja. W tym roku sobie o niej przypomnimy.
Rozkręcanie inflacji ma dla rządu pewne plusy, bo wraz z rosnącymi cenami rosną wpływy podatkowe. Jest jednak ryzyko, że to się wymknie spod kontroli.Igor Morski Rozkręcanie inflacji ma dla rządu pewne plusy, bo wraz z rosnącymi cenami rosną wpływy podatkowe. Jest jednak ryzyko, że to się wymknie spod kontroli.

„Proszę państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny. Bo przedsiębiorcy podnoszą ceny dlatego, że im wzrastają koszty. Jak im wzrastają koszty, to oni starają się sobie to zrekompensować wzrostem cen. To są niestety normalne mechanizmy gospodarcze” – tak prezydent Andrzej Duda przygotowywał mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego na nadchodzącą inflację. Bo w tym roku ceny będą rosły szybciej niż w latach ubiegłych.

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Co do góry?"

Czytaj także

Niezbędnik

Nauki mistrza Kongfuzi

Chiński komunizm chciał odesłać nauki mistrza Kongfuzi na śmietnik historii, ale sam schodzi ze sceny. Za to autorzy azjatyckiego cudu gospodarczego chętnie kłaniają się duchowi Konfucjusza.

Adam Szostkiewicz
05.11.2019