Rynek

Na okrągło

Obietnice: obwodnice

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Mateusz Grochocki / EAST NEWS
Zbudujemy 100 obwodnic – zapowiedział w kampanii wyborczej Mateusz Morawiecki. Reszta to pytania: dlaczego 100? Dlaczego jednym obiecano, a innym nie? Kiedy zbudują? I za co?
Miast, miasteczek i wsi marzących o wyzwoleniu się od tranzytowego ruchu w całej Polsce są setki. Nic więc dziwnego, że hasło „100 obwodnic” wlało w ludzi nową nadzieję.PantherMedia Miast, miasteczek i wsi marzących o wyzwoleniu się od tranzytowego ruchu w całej Polsce są setki. Nic więc dziwnego, że hasło „100 obwodnic” wlało w ludzi nową nadzieję.

Mieszkańcy Brzezin, podkieleckiej wsi w gminie Morawica, w ostatnich tygodniach spotykali się w każdy wtorek i piątek po południu, a potem wspólnie wychodzili na przejście dla pieszych przed marketem Dino albo przy wiejskiej świetlicy. Przez dwie godziny krążyli, niosąc transparenty „Mamy dość tirów”, „Chcemy obwodnicy”, „8000 pojazdów na dobę”. Miejscowi kierowcy znali rozkład protestów, ale dla innych była to nieprzyjemna niespodzianka, bo ruch na drodze wojewódzkiej 763 Morawica–Chęciny jest zawsze spory.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Rynek; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Na okrągło"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021