Rynek

Galery z galeriami

Handel bez niedziel

Wizualizacja największego centrum handlowego na świecie, MALL OF THE WORLD w Dubaju. Wizualizacja największego centrum handlowego na świecie, MALL OF THE WORLD w Dubaju. Emaar Developments / EAST NEWS
Skończył się dwuletni okres przejściowy, jaki handel i konsumenci dostali, by odzwyczaić się od niedzielnych zakupów. Jak minęła terapia i jakie dała efekty?
MALL OF THE WORLD. Wizualizacja. W planach: sklepy, restauracje, największy kryty park gier na świecie z kopułą, którą można otworzyć w okresie zimowym, teatry, kina, lodowiska, przychodnie, wesołe miasteczko i inne atrakcje. Twórcy oczekują, że centrum będzie przyjmowało 180 mln klientów rocznie.AFP/EAST NEWS MALL OF THE WORLD. Wizualizacja. W planach: sklepy, restauracje, największy kryty park gier na świecie z kopułą, którą można otworzyć w okresie zimowym, teatry, kina, lodowiska, przychodnie, wesołe miasteczko i inne atrakcje. Twórcy oczekują, że centrum będzie przyjmowało 180 mln klientów rocznie.

Czy dziś jest niedziela handlowa czy niehandlowa? Ostatnio takie pytanie często zadawali sobie Polacy, bo im ostrzejsze były ograniczenia, tym trudniej było się połapać, kiedy można robić zakupy, a kiedy nie. Dlatego w kalendarzach obok oznaczeń niedziel i świąt pojawiły się też nowe – o dniach wolnych od zakupów. W tym roku weszliśmy już w rytm docelowy, jaki ustawodawca uznał za historyczny kompromis między oczekiwaniami handlu a żądaniami związkowców z Solidarności. Sklepy mogą być otwarte tylko w siedem niedziel w roku.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Galery z galeriami"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021