Rynek

Praca domowa

Zrób to sam!

Co trzeci Polak deklaruje, że proste prace remontowe wykonuje samodzielnie. Co trzeci Polak deklaruje, że proste prace remontowe wykonuje samodzielnie. Getty Images
Budują meble i malują ściany, pieką chleb i warzą piwo. Dziś szyją w domu maseczki ochronne i robią płyny do dezynfekcji. Mają ambicję, by robić rzeczy, po które inni chodzą do sklepu. Duch Adama Słodowego w narodzie nie gaśnie.
Z badania agencji Inquiry wynika, że w połowie marca sieci OBI i Castorama notowały znaczny wzrost liczby klientów.Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta Z badania agencji Inquiry wynika, że w połowie marca sieci OBI i Castorama notowały znaczny wzrost liczby klientów.

Kiedy rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego i po raz pierwszy padło hasło „zostańcie w domu”, Polacy gremialnie ruszyli do sklepów spożywczych, by kupować mąkę, ryż i papier toaletowy, ale także do marketów budowlanych po farby, pędzle i armaturę. Uznali, że jeśli mają zostać w domu, to wykorzystają ten czas pożytecznie. Zaczęło się wielkie odnawianie mieszkań, urządzanie balkonów i sadzenie kwiatków, zwłaszcza że to tradycyjna pora wiosennych porządków. Oczywiście wszystko samodzielnie, bo mamy kwarantannę.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Praca domowa"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020