Rynek

Firmy upadają stojąc

Przedsiębiorcy o tym, z czym się dziś muszą mierzyć i ile jeszcze przetrwają

Biznes w Polsce zawsze musiał mieć grubą skórę. Biznes w Polsce zawsze musiał mieć grubą skórę. Mirosław Gryń / Polityka
Oto kolejne rozmowy z polskimi przedsiębiorcami. Z czym się muszą mierzyć w czasach pandemii, mówią właściciele sieci sklepów, kwiaciarni i firmy transportowej.

Milion za miliony

Tomasz Piątkowski, twórca i właściciel sieci sklepów sportowych Ski Team.

Pamięta pan, kiedy zarobił pierwszy milion?
Proszę pana, ja zaczynałem biznes w 1989 r., a rozkręcałem na początku lat 90. Wtedy w jeden dzień można było zarobić grube miliony. Niestety te przed denominacją. Dlatego jeszcze tego samego dnia trzeba było je wymienić na dolary. Następnego dnia za te miliony można było kupić już znacznie mniej. I obyśmy nie musieli przez to doświadczenie przechodzić po raz kolejny.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Rynek; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Firmy upadają stojąc"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020