Rynek

Korona z plastiku

Śmieci z kwarantanny

To na tworzywach sztucznych wirus przeżywa najdłużej. To na tworzywach sztucznych wirus przeżywa najdłużej. Getty Images
Po tym, jak na polskie śmieci spadła bomba biologiczna, ciszej zrobiło się wokół tej ekologicznej. Możliwe, że obydwie eksplodują w tym samym czasie.
Epidemia koronawirusa pociągnęła za sobą epidemię plastiku.Aleksander Rabij/Reporter Epidemia koronawirusa pociągnęła za sobą epidemię plastiku.

W Bydgoszczy od miesiąca można sobie zamówić usługę odbioru śmieci spod własnych drzwi jak pizzę na telefon. Wystarczy być w kwarantannie i mieć lekki sen. Kierując się czynnikiem psychologicznym, usługa realizowana jest od godz. 22 do 5 nad ranem. Chodzi o to, żeby nie narażać mieszkańców bloków na widok śmieciarzy, którzy wyglądają, jakby właśnie mieli lecieć w kosmos. A po worek ze śmieciami wpadli właściwie przy okazji.

Z dwoma wybrańcami, którzy co wieczór objeżdżają od 300 do 600 adresów na terenie całej Bydgoszczy, porozmawiać nie można.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Rynek; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Korona z plastiku"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021