Rynek

Uzdrowisko zachorowało

Koronawirus dusi Kołobrzeg

Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”. Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”. Piotr Mielnik / Youtube
Czy wirus zadusi Kołobrzeg, największe polskie uzdrowisko?
Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”.Piotr Mielnik/Youtube Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”.

Ogrom nieszczęścia. Niewidzialny niszczycielski wróg, nie jesteśmy w stanie za nim nadążyć – mówi Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu. – Mam wrażenie, że cały czas biegniemy i łatamy różne dziury, żeby ludzie w nie nie powpadali, nie potracili pracy.

Ten sezon miał być lepszy od poprzednich, choćby za sprawą ułatwiającej dojazd trasy szybkiego ruchu S-6. Teraz nie wiadomo, czy w ogóle będzie coś takiego jak sezon. Mieszkańcy oglądają na YouTube filmik „Miasto Ciszy Kołobrzeg COVID-19”, nakręcony z drona: pozamykane na cztery spusty hotele i sanatoria, restauracje, sklepy, porażająca pustka i bezruch.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Uzdrowisko zachorowało"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

„Motel Polska”, czyli perwersyjna propaganda PiS

O nie, „Motel Polska” to nie jest produkcja żenująca. Nie jest obciachem, popisem złego gustu i amatorszczyzny. To produkt jak najbardziej przemyślany, diablo przewrotny i wyrachowany.

Jan Hartman
01.12.2020