Rynek

Uzdrowisko zachorowało

Koronawirus dusi Kołobrzeg

Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”. Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”. Piotr Mielnik / Youtube
Czy wirus zadusi Kołobrzeg, największe polskie uzdrowisko?
Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”.Piotr Mielnik/Youtube Kadr z filmu „Miasto Ciszy – Kołobrzeg COVID-19”.

Ogrom nieszczęścia. Niewidzialny niszczycielski wróg, nie jesteśmy w stanie za nim nadążyć – mówi Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu. – Mam wrażenie, że cały czas biegniemy i łatamy różne dziury, żeby ludzie w nie nie powpadali, nie potracili pracy.

Ten sezon miał być lepszy od poprzednich, choćby za sprawą ułatwiającej dojazd trasy szybkiego ruchu S-6. Teraz nie wiadomo, czy w ogóle będzie coś takiego jak sezon. Mieszkańcy oglądają na YouTube filmik „Miasto Ciszy Kołobrzeg COVID-19”, nakręcony z drona: pozamykane na cztery spusty hotele i sanatoria, restauracje, sklepy, porażająca pustka i bezruch.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Uzdrowisko zachorowało"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021