Rynek

Perły w koronie

Kto zarobił na wirusie

Zwycięzcą zmagań z koronawirusem jest e-handel. Zwycięzcą zmagań z koronawirusem jest e-handel. Piotr Molęcki / EAST NEWS
Pandemia nie zawsze oznacza gospodarczą tragedię. Są firmy, które rosną i zarabiają.
To czas żniw dla firm oferujących komunikatory.Dado Ruvic/Reuters/Forum To czas żniw dla firm oferujących komunikatory.

Na początku był niepokój. On sprawił, że pod wrażeniem ostrzeżeń o zbliżającej się epidemii, coraz bardziej zlęknieni, zaczęliśmy kupować w aptekach preparaty bez recepty, by wzmocnić odporność. Lekarze wprawdzie studzili nadzieje, ale reklamy paraleków od dawna przekonują nas, że na wszystko pomagają, więc przed wirusem pewnie też chronią. Osoby przewlekle chore robiły zapasy leków, bo nie wiadomo było, czy nie zabraknie. Kupowano też środki przeciwbólowe i na przeziębienie, spirytus salicylowy – a maseczki i gumowe rękawiczki znikały jak kamfora.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Rynek; s. 37
Oryginalny tytuł tekstu: "Perły w koronie"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020