Rynek

Balonowa piłka

Ciężkie czasy dla polskiej piłki

Hojne kontrakty w polskiej piłce należą już chyba do przeszłości. Hojne kontrakty w polskiej piłce należą już chyba do przeszłości. Piotr Dziurman / Reporter
W futbolu idą chudsze lata. W polskiej rzeczywistości – nawet chude, jeśli kluby zostaną odcięte od publicznych pieniędzy. Pierwsze kurki już zakręcono.
Pandemia nie tylko wstrzymała mecze i rozgrywki – uderzyła również w sponsorów, komercyjny wynajem obiektów i sprzedaż gadżetów.Piotr Dziurman/Reporter Pandemia nie tylko wstrzymała mecze i rozgrywki – uderzyła również w sponsorów, komercyjny wynajem obiektów i sprzedaż gadżetów.

Minione tygodnie upłynęły w klubach na rozmowach o cięciach i zamrażaniu płac. Nie wszędzie szły gładko. Gdy M., duży sponsor rodzimego futbolu, słyszał o piłkarzach odrzucających kolejne wersje aneksów, w zasadzie im się nie dziwił. Uważa, że perspektywy są złe, kluby czeka drastyczny spadek przychodów. Procentami trudno rzucać, ale nie zdziwiłby się, gdyby w przyszłym sezonie budżety klubów skurczyły się minimum o połowę. – Jakie koszty tnie się w kryzysowych czasach w pierwszej kolejności?

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Balonowa piłka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021