Rynek

Rzeź manekinów

Odzież w kryzysie

Po dwóch miesiącach zamrożenia gospodarki odzieżówce zabraknie ponad 16 mld zł. Po dwóch miesiącach zamrożenia gospodarki odzieżówce zabraknie ponad 16 mld zł. Artur Widak/Nur Photo / Getty Images
Wirus zmienia modę i upodobania klientów. W ciężkim kryzysie znalazła się cała branża odzieżowa.
Nikt nie wie, kiedy znów można będzie zdjąć maseczki i bezpiecznie coś przymierzyć. Wiele firm może do tego czasu nie dotrwać.Łukasz Gągulski/PAP Nikt nie wie, kiedy znów można będzie zdjąć maseczki i bezpiecznie coś przymierzyć. Wiele firm może do tego czasu nie dotrwać.

Globalna firma Boston Consulting Group (BCG), analizując to, co się dzieje w światowym przemyśle odzieżowym, nie mówi o odmrażaniu. Nadszedł czas resetu, a nie restartu – twierdzą jej analitycy. Rynek nie będzie już taki jak przed pandemią. Nowy kształt nadadzą mu odmienieni konsumenci. Mają aż nadto powodów, żeby zmienić swoje przyzwyczajenia.

Pierwszym jest strach, że światowa recesja odbije się na ich portfelach. W efekcie, według BCG, aż 81 proc. Amerykanów na zakupy ubrań i butów zamierza wydawać teraz mniej pieniędzy.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Rzeź manekinów"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020