„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Niezdolni do zdalnej

Praca zdalna nieregulowana

Od połowy marca, gdy wirus zaatakował, z pojęciem home office musiało zapoznać się wielu Polaków. Od połowy marca, gdy wirus zaatakował, z pojęciem home office musiało zapoznać się wielu Polaków. Tom Werner/Getty Images/Studio Polityki
Jak źle pójdzie, to po wakacjach wielu z nas zacznie pracować na czarno. Przepisy umożliwiające pracę zdalną tracą bowiem ważność 4 września, a nowych ciągle brak.
Pracodawcy szybko dostrzegli, że na pracy zdalnej da się nieco zaoszczędzić.PantherMedia Pracodawcy szybko dostrzegli, że na pracy zdalnej da się nieco zaoszczędzić.

Jak będzie wyglądała nasza nowa normalność w pracy? Do jakich firm wrócimy? Czy „gorące” będą tylko biurka, przy których pracować będą ci, którzy akurat tego dnia są w firmie, czy też do wirtualnej rzeczywistości przeniosą się całe przedsiębiorstwa? Na te wszystkie pytania rząd poszuka odpowiedzi dopiero po wakacjach. W innych krajach akurat z tym nie czekają.

W USA pracownicy Twittera już teraz musieli się zdeklarować, kto chce przy pracy zdalnej pozostać na stałe, reszta wraca do biur.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Niezdolni do zdalnej"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021