Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Kapitalizm bez sensu

Kim był guru współczesnych marksistów

Dla Graebera tytułowa „praca bez sensu” jest bezużyteczna do tego stopnia, że nawet wykonujący ją ludzie nie są w stanie powiedzieć, dlaczego to robią. Dla Graebera tytułowa „praca bez sensu” jest bezużyteczna do tego stopnia, że nawet wykonujący ją ludzie nie są w stanie powiedzieć, dlaczego to robią. Allen J. Schaben/Los Angeles Times / Getty Images
We wrześniu zmarł amerykański antropolog David Graeber, twórca Occupy Wall Street, ekonomiczny guru zachodniej lewicy.
Profesor David Graeber podczas dyskusji ze studentami przed budynkiem London School of Economics, 2016 r.Alamy/PAP Profesor David Graeber podczas dyskusji ze studentami przed budynkiem London School of Economics, 2016 r.

Eric dostał pracę w firmie designerskiej dwóch wspólników. I od razu projekt, który – jak się później okazało – podobał się tylko jednemu szefowi. Wielokrotnie próbował odejść, bo projekt oczywiście ugrzązł. Ale drugi szef wciąż oferował mu coraz większe pieniądze. Wymyślał więc zagraniczne wyjazdy, wynajmował najdroższe hotele i upijał się za firmowe pieniądze. W końcu, po trzydniowej popijawie, wracając nad ranem do domu, załamał się. Dziś Eric uprawia pomidory w jakimś squacie.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Rynek; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Kapitalizm bez sensu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >