Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Pobite gary

Gastronomia nie gotuje

Powrót do normalnego funkcjonowania gastronomii będzie bardzo powolny. Powrót do normalnego funkcjonowania gastronomii będzie bardzo powolny. Alamy / BEW
Właściciele 76 tys. polskich restauracji, barów i pubów już zaliczyli ogromne spadki obrotów, a boją się, że lockdown potrwa kolejne miesiące. Milion ludzi może stracić pracę.
Do dobrych czasów sprzed lockdownu wrócić się już nie da.Getty Images Do dobrych czasów sprzed lockdownu wrócić się już nie da.

Po zamknięciu lokali gastronomicznych w sieci zaczął krążyć desperacki wpis. Właściciel restauracji z Chełma miał pomysł: skoro zakaz spożywania posiłków wewnątrz knajpy nie dotyczy jej pracowników, zatrudni klientów do „testowania” potraw na miejscu. Za każdą opinię zapłaci złotówkę (którą odliczy od rachunku za danie), a umowa wygaśnie po przedstawieniu recenzji. Pomysł w końcu umarł – restaurator ogłosił, że „kilka kwestii przeoczył i musi je dopracować”. Ale pokazał jedno: właściciele barów i restauracji są tak zdesperowani, że gotowi są obchodzić prawo.

Polityka 45.2020 (3286) z dnia 03.11.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Pobite gary"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021